Eksperyment

Publié le par cagliostro

Od kilku dni staram się nie czytać polskich mediów !
Kiedyś zrobiłem to samo pozbywając się nawyku wchodzenia na największy polski brukowiec online ( onet.pl) , później na gejowo.pl którym też okazało się nieco czymś innym niż sądziłem. Teraz, chyba głównie pod wpływem ogólnego zawodu polskimi mediami przy okazji wyborów do parlamentu europejskiego,  staram się przestać je czytać kompletnie ! Zamiast tego, jak najwięcej lokalnych wiadomości ( http://tdg.ch ) oraz bbc.co,uk, lemonde.fr, liberation.fr.

Ciekawe, jak szybko kompletnie się odrealnię i przestanę ( jeśli w ogóle) rozumieć polskie problemy. Już teraz, kiedy odruchowo wejdę na gazeta.pl, mam dość dziwne wrażenia (wielkie pasmo nieszczęść). W sumie, to dość nielogiczne interesować się lokalnymi sprawami miejsca które jest bardzo daleko. [ Czyżby uzależnienie od wiadomości ... czyli w konsekwencji, sprowadzenie ich do rozrywki ? ]. Ciekawie jest poznawać świat na nowo ;) ... a trochę z tym ma wspólnego próbowanie zrozumieć lokalną politykę, problemy etc.

Ciekawe, jak ciężko było wyjechać za granicę kiedyś, gdy nie istniał internet ani gazety które można kupić tego samego dnia w dowolnym miejscu globu [prawie]. Po przekroczeniu granicy znajdowaliśmy się w kompletnie innym świecie, który nie miał tak wielu połączeń  z tym dotychczas znanym. Ciekawe, jak zachowują się inni emigranci - czy zmieniają swoje przyzwyczajenia w kierunku lokalnych mediów, czy raczej zostają dziećmi globalizacji, fizycznie przebywającymi w innym kraju, lecz mentalnie w Polsce.

Commenter cet article

Czartogromski 27/06/2009 17:38

Ale Odkurzacza brakuje :-(

cagliostro 14/07/2009 11:28


dzięki :)


Czartogromski 27/06/2009 17:16

... i się znalazło. Za to masz 3 komenty od razu.

cagliostro 27/06/2009 17:18


jeszcze pewnie podskoczę dzięki temu w rankingu ;)


Czartogromski 27/06/2009 17:16

Coś napisałem i gdzieś przepadło :-/

Czartogromski 27/06/2009 17:13

No iż czasem pewnie okaże się, że wszystko jest czym innym, niż sądziłeś. Tylko co wtedy?

cagliostro 27/06/2009 17:17


Wtedy może się okazać, że nadal się mylę i źle osądziłem, albo jest jeszcze czymś innym ;)  ... ale dobrze wiesz, co miałem na myśli. Zdecydowanie nie ludzi, którzy tam się pojawiają. [Raczej
podejście tych, którzy się nie pojawaiają za często ....  ;) ].