Odcienie zieleni

Publié le par cagliostro

Jedną z pierwszych rzeczy którą da się zauważyć po przyjeździe do Niderlandów jest całkowicie inny odcień zieleni. Zapewne jest to spowodowane o wiele wyższą wilgotnością powietrza. Wszystko wygląda w każdym razie o wiele żywiej niż w Polsce :-)

Poniżej zamieszczam obrazki z google maps na których wyraźnie widać różnicę. ( Zastrzegam, że nie wiem jak dokładnie generowane są te zdjęcia, więc inny odcień może być również wynikiem innej pory dnia/ pory roku/ jakości zdjęcia etc... wydaje się jednak, że głównie jest to wynik faktycznej różnicy w kolorach )
Wszystkei zdjęcia sąwykonane w tej samej skali.

Amsterdam ( okolice z których wczoraj zamieściłem zdjęcia )


Warszawa:

Kraków:

Oraz dla porównania Paryż (również mieszkając tam odniosłem wrażenie, że powietrze jest o wiele wilgotniejsze):Inną ciekawą różnicą jest kolor wiślanej wody w Warszawie i w Krakowie ;-)

Commenter cet article

Czartogromski 22/01/2009 21:10

Mapy same w sobie ładne są.

cagliostro 18/01/2009 23:28

no dobra ;) to są przedmieścia Amsterdamu ;) [ bo chciałem ująć park ] Centrum wygląda jak koncentryczne okręgi... ale co prawda to prawda.
Szczególnie w odniesieniu do Warszawy, bo centrum Krakowa jest w miarę uporządkowane.

Hebius 18/01/2009 23:25

Na tych zdjęciach chyba bardziej rzuca się w oczy urbanistyczne uporządkowanie Amsterdamu w porównaniu z pewnym chaosem naszych miast :)